Doba kdy jsme se báli, aby děti neprolétli skleněnými dveřmi, je už dávno pryč. Vývoj materiálu už značně pokročil a sklo se stále více používá v interiérech ve formě například skleněných dveří, za kuchyňskou linkou, koupelnového nábytku nebo jako dekorace. Interiér pak působí mnohem odlehčeněji, zdá se světlejší a větší.

Velkou výhodou odolnost proti vlhkosti, díky vhodné úpravě je téměř neopotřebitelný materiál a dobře se čistí. V dnešní době je tak pevné, že jej nerozbijete ani velmi silným nárazem. V případě že vám něco upadne na plochu skla, nehrozí rozbití. Pokud se ale trefíte na roh cíleným a velmi silným nárazem, poruší se pnutí ve vrchní vrstvě skla. Tabule nevydrží a rozpadne se na několik malých střepů, které ovšem nemají ostré rohy. Hrany jsou z tohoto důvodu zataveny do měkkého plastového kraje, aby se rozbití předcházelo. V případě, že sklu stále moc nevěříte, existuje varianta lepeného skla, u kterého se po rozbití střepy nevysypou na zem. To je zapříčiněné díky spojení dvou nebo více tabulí, které jsou k sobě za vysokých teplot laminovány pomocí speciálních bezpečnostních fólií. Fólie pak dokáže držet kousky při sobě a lepení zvyšuje tuhost celého prvku. Typ lepeného skla se využívá například na skleněné dveře nebo schody. Výhodou skla je, že může mít jakýkoli tvar, barvu i různý dekor.

Použití skel je různé podle tloušťky skla. Pro výplň dveří se používá jednovrstvé kalené sklo o tloušťce 5 mm. Jednovrstvé 6 mm silné sklo se používá na obkladové desky nebo stoly. Sendvičové sklo o síle 8 mm je nejlepší pro celoskleněné dveře čiré i satinované. O síle 9-9,5 mm taktéž pro celoskleněné dveře ale z grafoskla. Na příčky je vhodné laminované sklo o tloušťce 10 mm. Stejné sklo nebo i silnější 12 a 16 mm se používá na pochozí desky nebo zábradlí. V případě větších rozměrů se skleněné tabule opatřují rámem, který chrání před jejím poškozením.

V případě, že se sklo chystáte koupit, setkáte se u různých prodejců s jinými názvy. Nejčastější pojmy jsou laminované sklo, Grafosklo, Satináto, Float a Lacobel. Grafosklo je moderním interiérovým prvkem. Jedná se o designové sklo s vnitřním motivem, který je tisknutý buď na fólii nebo textílii. Díky tomu můžete Grafosklo vtipně sjednotit s potahem sedačky či tapetami a vytvořit z něj například dveře nebo dělící stěnu interiéru. Nejběžněji používané čiré sklo s názvem Float lze různě gravírovat či pískovat. Satináto neboli „ledové“ sklo je jednostranně leptané, průsvitné sklo. Celoplošně zabarvené sklo má název Lacobel. Možnost barevného provedení a jeho neprůhledný vzhled, působí v interiéru velmi efektivně. Matnou variantou tohoto typu skla jsou výrobky pod názvem Matelac. V posledních letech existuje i vhodné sklo na podlahy, lávky či schodiště, které má saténový vzhled a speciální matovanou úpravu. Povrch je protiskluzový a lidé nemusí trpět závratěmi. Typ tohoto skla je Metalux antislip. Dalším typem, který opět přichází do módy, jsou luxfery.